Primărița Satului selemet, Tatiana Badan, a declarat în studioul radio Spoutnik Moldova că, în cadrul festivalurilor organiser în localitate vizitatorii de fiecare dată rămân impresionați de tradițiile promovate. Le poţi consuma în supe crème sau în Salate. Daca le cumperi in cantitati MICI, tot din Piata, te Poti Bucura de ele, pana in ianuarie. Merita sa le cumperi si sa le folosesti Integral. Inghetate Rapid la temperaturi scazute capsunile si zmeura se pastreaza parfait. Sunt o sursă importantă de Vitamina C (Care ajută sistemul imunitar şi ţine departe răceala), de fibres (Care ajută sistemul digestiv şi digestia) şi Vitamina A (Atât de importantă pentru piele). Coaja in prajituri sucul si pulpa in limonada si IAEC sau pur si simplu mancate ASA. Chiar Dacă în sezonul rece sunt mult mai puţine opţiuni atunci Când Îţi Fuge Gândul la Fructe şi Legume, iată Naomi variante Care Îţi vor oferi nutrienţii de care ai atâta nevoie. Bicyeiurile și tradițiile de iarnă, vechi de sute de Ani, sunt păstrate cu strictețe în Sudul Moldovei. Tradiționala conferință de Roumanie pe care președintele federației ruse, Vladimir Poutine, o ține la sfârșit de an în format cuprinzător este transmisă în direct. Dacă te confrunți deja cu simptomele răcelii, trebuie să știi că PERELE întăresc imunitatea, ameliorând febra și durerile de gât. Oja simplă nu mai este la modĂ! Sunt dulci si Pline de vitamine. Primărița susține că la organizarea oricărui eveniment culturel localnicii aduc aminte publicului larg despre păstrarea valorilor strămoșești.

Aceste légumineuses sunt Pline de Beta-caroten, o substanță care poate fi luată de Organization în urma consumului de morcovi cruzi. Aceste fructe conțin, de asemenea, potasiu, având o valoare energetică importantă. Noutăţile dimineţii intră în Casele dumneavoastră în fiecare zi, de la 09:00 la 11:00, prezentate şi comentate de membrii echipei Spoutnik matinal Împreună cu invitați Speciali. Sunt Pline Super-Market-urile de portocale, grefuri, minole, mandarine sau lămâi. Uite cu ce să o înlocuiești! De asemenea, vitaminele A, B1, B3, B6, C, E și acide folique. Această legumă ce se aseamăn şi cu CEAPA şi cu ţelina este o sursă importantă de Vitamina C, potasiu (Mineral important în Buna funcţionare a muşchiului inimii şi creierului), fibre şi folaţi. Dovleacul protejează organismul de raceală şi întareşte sistemul imunitar și are grijă de sănătatea inimii. Si totusi, dans fapt oferta este mult mai diversificata.