Granitul este un Alt Material naturel deosebit de rezistent, cu un aspect deosebit si care este foarte potrivit pentru fatadele caselor. Imaginile de mai jos sunt dovada vie a acestui fapt: 3. Marmura Sunny Dream scapitata-confera un AER Ducasse si rustique caselor apaiser cu aceasta Piatra naturala decorativa. Poti opta si pentru ardezie, un Alt Tip de Piatra naturala foarte rezistenta si plina de farmec. Ardezia se va potrivi foarte bine si constructiilor moderne sau Urbane. Desi se foloseste de obicei pentru acoperis, EA poate fi o optiune si pentru fatadele caselor moderne. In fine, Al treilea proiect ne aduce o Casa de Munte spatioasa, pe doua nivele, cu o Arhitectura specifica, cu un acoperis puternic inclinat, intinsa PE o suprafata Utila de 137 de metri patrati. Fatadele atrag prin aceeasi Combinatie ESTETICA intre Piatra si tencuiala Care rezulta in contraste placute, Dar Si jocuri geometrice atragatoare. La parter, jumatate DIN spatiu este d?diat livingului, saufrageriei si bucatariei, cu acces PE Terasa exterioara, in vreme ce in coltul opus a fost amenajat un birou.

La etaj se afla trei dortoirs, doua DIN ELE cu acces PE balcon. Pretul la cheie al acestei case variaza intre 61,700 si 84,200 de Euro in functie de finisaje. Al doilea proiect ne aduce o Casa mai mica, cu o suprafata Utila de 129 de metri patrati, PE un singur nivel de Data aceasta. Imbracata in Piatra decorativa si cu un acoperis DIN Olane ceramice, Casa atrage prin Arhitectura sa simpla, Dar eleganta. Interioarele sunt spatioase, suficiente pentru o Familie cu un copil, impartite intre un living cu acces PE o Terasa si deschis catre bucataria si Sala de Marty. Acestea DIN urma continua en ext?rieur printr-o sera atasata CORPULUI cladirii. Doua dortoirs si doua Bai se afla in celalalt Colt al casei Care se vinde cu Suma de 54,250 de euro. Pretul sau este unul avantajos, lemnul se monteaza usor, iar daca este bine intr?tinut rezista decenii la Rand.

Mai jos Poti vedea si cateva imagini cu case cu fatade din lemn, pentru a stabili daca este o alegere potrivita pentru Casa ta: Tencuiala decorativa Este, probabil, cel mai utilizat Material pentru fatade. Este usor de aplicat, se gaseste in zeci de Culori si rezista bine in timp. Mai jos Poti vedea cateva cas PE a caror fatada s-a utilizat tencuiala decorativa, pentru a vedea ca si cu un Material clasic se pot obtine rezultate superbe.