Felicitari virtuale de Paste 2016 PE 31 aprilie 2016 sarbatorim Pastele. E una DIN cele mai mari Sarbatori crestinesti, o zi speciala presarata de Bucuria invierii Domnului Iisus Hristos,… Citeste si: dovada ca Poti fi provocatoare chiar daca esti Mamica! Katie Holmes face senzatie intr-o noua Campanie publicitara pentru bijuterii “cred in Dragostea la prima… pentru ca mi-am iubit Mama DIN prima Clipa in care am vazut-o. ” Gasesti mai jos Alta varianta in care Poti realiza o felicitare cu Flori. Multumim pentru Fotografie Doamnei invatatoare Alina Alexandra Constantin, de la Scoala Gimnaziala “Alexandru Popescu telega”, Comuna telega, Judetul Prahova. Ai un nazdravan pasionat de desen, Culori, decupaj si tot CEEA CE implications activitati Creative? Esti educatoare sau invatatoare, Lucrezia cu CEI MICI ZI de Zi si ai nevoie de idei pentru orele de lucru Manual consacrer Sarbatorii de 8 Martie? Anumite MODELE se potrivesc pentru a fi trimise la birou sau cunostintelor si chiar pentru mesaje de Protocol. MODELE Sablon pentru Ghirlanda de pasti de pasti putem confisona Impreuna cu Copiii o minunata decoratiune, o Ghirlanda Utilizand diverse MODELE Sablon cu simboluri de Paste. Imaginile sunt unele haioase: iepuras… Impatureste Hartia glasata in doua parti, astfel incat sa arate ca o felicitare obisnuita. Separat, decupeaza Hartia imprimata in forma literelor “Mama”. Foloseste lipiciul pentru a fixa literele si ai Putina rabdare pana se usuca toate componentele.

8 Martie, ziua Femeii, este sarbatoarea dans Care copii, sotii, Fratii ISI amintesc sa pretuiasca si sa ISI exprimant aprecierea fata de femeile importante DIN viata Lor. Daca esti cadru Didactic, cu siguranta cauti idei de activitati pentru 8 Martie, iar daca esti parinte, Poti realiza aceasta activez cu Copilul Tau, pentru sotia ta sau pentru Bunica. Dragi tătici și copii, Dacă vreți să-i oferiți mamei o felicitare Care să-i aducă Într-adevăr Primăvara în suflet, alegeți una Care să aibă în Centru un COPAC înmugurit. Așa cum veți vedea și DIN instrucțiunile de mai jos, pentru mugurași puteți alege orice culoare. În vederea realizării acestei felicitări de 8 Martie, veți avea la îndemână: • carton colorat • hârtie colorată (de 2 Culori) • foarfecă obișnuită • foarfecă specială, cu ajutorul căreia puteți decupa cu zimțișori • hârtie creponată (Albă, galbenă sau Roz, obligatoriu însă veți avea nevoie de Verde) • beţişoare de urechi (3) • FIR Textil de culoare Maro • lipici cu sclipici • capsator cum veți proceda: • pregătiți felicitarea propriu-zisă: luați cartonul colorat, tăiați DIN El o bucată (în funcție de Cât de Mare doriți să fie felicitarea). Pliați bucata de carton (în Două) și PE margine o veți aranja cu ajutorul foarfecii cu zimțișori. • Unul dintre bețișoarele de urechi va fi acoperit cu firul Textil. Unul dintre capetele vente va fi Lipit de bucata de carton colorat pentru a realiza o crenguță de COPAC. • Veți proceda la fel și pentru Celelalte beţişoare de chibrit, astfel încât să realizați toate ramurile copăcelului. • Pregătiți hârtia creponată Albă pentru a face mugurașii copacilor: veți tăia bucățele DIN EA și le veți îndoi, ca PE niște biluțe.

• Pregătiți hârtia creponată Verde pentru frunzulițe. Procedați similaire ca și pentru hârtia Albă, numai că aveți grijă să aveți bucățele de hârtie mai alungite.